Personal Trainer

Personal Trainer

Personal Trainer

Personal Trainer, Personal Training, Online Personal Trainig

Birkaç sebepten dolayı online training yapmaya karar verdim. Öncelikle yılların verdiği eğitimimi ve tecrübelerimi mümkün olabildiğince çok insanla paylaşmak istedim. Kısıtlı zamanımızda herkesle yüz yüze iletişim kurmamız mümkün olamıyor. Nasıl ekonomik bir şekilde insanlara yardımcı olabilirim diye düşünürken ONLINE TRAINING ! fikri kafamda oluştu. New York’ta  uzun yıllardır “Master Personal Trainer” olarak çalışmaktayım. Türkiye’deki insanlara da bir şekilde faydam olsun istedim. Türkiye’de yetişmiş bu işi bilimsel yapan hocaların eksikliğinin farkındayım. Çünkü ben de bu ise başladığım 90’lı yıllarda bunun eksikliğini çok hissettim.

NEDEN BENİMLE ÇALIŞMAK İSTERSİNİZ?

Gittiğiniz salonda size önceden hazırlanmış herkese verilen programlardan veriliyor.
“Kaslarımı büyütmek için neler yapmalıyım?” diye sorduğunuzda Protein ye diyorlar.
“Nasıl kilo veririm?” diye sorduğunuzda bol bol koşu bandında koş ya da hafif ağırlıklarla çok tekrar yap diyorlar
“Kaslarımı büyütmek için nasıl çalışmalıyım?” diye sorduğunuzda 3 x 10 ya da 4 x 8 set seklinde çalış diyorlar.
“Hocam sizin gibi nasıl olabilirim?” dediğinizde ben 15 senedir yapıyorum diyorlar.
“Hocam karin yağlarımı nasıl eritebilirim?” diye sorduğunuzda bol bol mekik çek diyorlar.
Ertesi gün kasların ağrımıyorsa iyi çalışmıyorsun diyorlar.
Bayansanız  “Fazla ağırlık çalışmayın yoksa erkek gibi vücudunuz, hocanız gibi kol kaslarınız olur.” diyorlar ise bir uzman desteğine ihtiyacınız var demektir.

BUNLARI NEREDEN BİLİYORUM ?

Çünkü bu işe başladığım 90’lı yıllarda ben de bu hocalardan biriydim.  Üstelik  “Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ”bölümünde okuyordum. Yani bu işin eğitimlilerinden biriydim.

O yıllarda bize öyle öğrettiler ki muhtemelen onlar da öyle öğrenmişlerdi. Şimdiki bilgilerimle o zamanki bilgilerim arasında dağlar kadar fark var. Neden mi ? Çünkü “spor” bir  bilimdir. Her bilimde olduğu gibi yapılan yeni araştırmalarla eski öğrendiklerimiz değişir ya da üzerine eklemeler olur.
Bildiğiniz üzere bu işin merkezi ABD’dir. Çünkü en çok araştırma orada yapılır. Fitnesi sporcu gıdaları ve spor aletleri yapımı olarak milyarlarca dolar olan çok büyük bir sanayidir. Ben de bu yüzden ABD’ de yasayan ve bu sektörün içinden biri olarak, burada fitnessla ilgili her ay çıkan bütün  dergileri alıyorum ve tüm gelişmeleri takip ediyorum.

Dil Seçin »